Sulmuesi i shumëkërkuar nga Arsenali, kërkon të transferohet në Premierligë (FOTO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Sulmuesi i shumëkërkuar nga Arsenali, kërkon të transferohet në Premierligë (FOTO)

22:34 | 19 Maj 2017

Alexandre Lacazette do të largohet nga Lyon pas përfundimit të këtij sezoni.

Sulmuesi 25 vjeçar ka vendosur të largohet më në fund nga skuadra e Lyon, pas qëndrimit shtatë vjeçar.

Lacazette ka disa sezone që kërkohet nga Arsenali, dhe dëshira e tij sipas medieve në Francë është transferimi në Premierligë.

Dëshira e tij për të kaluar në Premierligë, mund ta finalizojë më lehtë transferimin te Arsenali, që për trajner ka një francez, Arsene Wenger.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!