Përfundimisht: Vjosa Osmani është në listën e LDK-së – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Përfundimisht: Vjosa Osmani është në listën e LDK-së

22:34 | 19 Maj 2017

Kur kanë mbetur më pak se 2 orë deri në dorëzimin e listës së kandidatëve për deputetë në KQZ, KTV-ja merr vesh se përfundimisht Vjosa Osmani do të jetë në listën e deputetëve të partisë së saj, LDK.

Ajo mbrëmë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ishte futur në listën rezervë.

Në listë është edhe Arben Gashi, kritik i qeverisë edhe ky, e për të cilin gjithashtu kishte rezerva. Osmani dhe Gashi kanë qenë kundër lidhjes së koalicionit të LDK-së me PDK-në.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!