Lista e Brazilit për ndeshjen me Argjentinën – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Lista e Brazilit për ndeshjen me Argjentinën

18:25 | 19 Maj 2017

Edu Gaspar ka zbuluar listën e kombëtares së Brazilit për dy ndeshjet e qershorit.

Brazil më 9 qershor do të ndeshet me Argjentinën, ndërsa më 13 qershor me Australinë.

Në listën e publikuar sot, mungojnë lojtarë si Casemiro, Marcelo, Neymar dhe Dani Alves.

Skuadra e Brazilit:

Portierët: Diego Alves (Valencia), Weverton (Atletico-PR), Ederson (Benfica).

Mbrojtësit: David Luiz (Chelsea), Gil (Shandong Luneng), Jemerson (Monaco), Rodrigo Caio (Sao Paulo), Thiago Silva (PSG), Alex Sandro (Juventus), Fagner (Corinthians), Filipe Luis (Atletico Madrid), Rafinha (Bayern).

Mesfushorët: Fernandinho (Manchester City), Giuliano (Zenit), Lucas Lima (Santos), Paulinho (Guangzhou Evergrande), Coutinho (Liverpool), Renato Augusto (Beijing Guoan), Rodriginho (Corinthians), Willian (Chelsea).

Sulmuesit: Diego Souza (Sport), Douglas Costa (Bayern Munich), Gabriel Jesus (Manchester City), Taison (Shakhtar).

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!