Baseli e shpërblen talentin 17 vjeçar nga Kosova…(VIDEO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Baseli e shpërblen talentin 17 vjeçar nga Kosova…(VIDEO)

21:28 | 19 Maj 2017

Skuadra zvicerane, Basel, ka shpërblyer disa nga lojtarët e rinj të tyre.

Në çmimet që u ndanë në stadiumin e ekipit të parë, u shpërblye edhe kosovari Landrit Ejupi.

Ejupi është vetëm 17 vjeçar, dhe është nga Gjilani.

Ai është ndër lojtarët më të mirë të Baselit U17, dhe shihet si perspektiva e skuadrës së madhe zvicerane, pjesë e së cilës kanë qenë edhe Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!